wilq.pl

Blog tematyczny o hobby, kulturze, sztuce

Wydarzenia

Popularne wydarzenia w Polsce

Popularne wydarzenia w Polsce

Już niedługo rozpocznie się sezon festiwalowy. Dlatego jeśli chcesz wejść w ten świat, czas pomyśleć o celu podróży. Ostrzegamy, ten rodzaj podróży może uzależnić. Gdy już wybierzesz wydarzenie, które odpowiada Twoim upodobaniom i spróbujesz, istnieje duża szansa, że stanie się ono częścią Twojego stylu życia. Przygotowaliśmy przewodnik po najlepszych tegorocznych festiwalach w Polsce.

Open’er Festival

To bez wątpienia najpopularniejszy i największy festiwal muzyczny w Polsce, powracający do Gdyni i Kosakowa po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Wokół Ciebie tworzy się szczególna atmosfera spokoju i relaksu. Siłą tego festiwalu jest niezwykle rozbudowany program i kilkanaście scen. Śmiało można powiedzieć, że na Open’erze każdy znajdzie coś dla siebie. Bonusem jest bliskość plaży i ogólna atmosfera imprezowa na poziomie charakterystycznym dla całego Trójmiasta.

Orange Warsaw Festival

Festiwal odbywa się obecnie na warszawskim torze Słuzewiec, choć pierwotnie odbywał się na placu Defilad.To wydarzenie, które co roku przyciąga gwiazdy. Przez lata sponsorowany przez Orange festiwal gościł największych artystów światowej muzyki, w tym Florence + the Machine, Dua Lipa, Wyclef Jean, Linkin Park i The Prodigy. W 2022 roku gwiazdami programu po raz kolejny będą Florence + The Machine i Tyler, The Creator.

Audioriver

Jeśli jeszcze nie byliście w Płocku, koniecznie powinniście odwiedzić ten niezwykły festiwal. Położony przy wiślanej plaży, w tym hotelu panuje wspaniała atmosfera, której nie będziesz chciał opuścić. Muzycznie Audioriver to gratka dla fanów muzyki elektronicznej. W ciągu dnia festiwalowicze kierują się na oddalony o kilka minut spacerem Rynek Płocki. Odbywają się tu Targi Muzyczne Audio River i spotkania z artystami. Od 2014 roku odbywać się będzie także trzeci dzień festiwalu Sun/Day. Niedzielna część wydarzenia zostanie przeniesiona do parku. To, co się nie zmieniło, to świetne elektroniczne brzmienie.

Polsat Superhit Festiwal

Ciesz się wspaniałą rozrywką na żywo podczas Festiwalu Opery Leśnej w Sopocie. Potrwa trzy dni, z czego dwa zmasterowane zostaną przez najpopularniejszych polskich artystów na scenie muzycznej. Niedziela to czas kabaretu. Tegoroczni reprezentanci to Paweł Domagawa, Cleo, Cortés, Piotr Kugowski, Komodo, Kwiat Javoni, Kaszka Sociacka, David Kwiatkowski, Beata Kozydlak i Bazim, Grzegorz Hizy, Sylwia Grzeszczak, Briska. Podczas występów kabaretowych publiczność zabawiać będą Kabaret Moranic Niepokoju, Kabaret Skekczów Mencemic, Kabaret Ani Murmur, Kabaret Paranie Normali, Kabaret Nowaki, Kabaret 4 Fara, Kabaret K2 i Jerzy Kryszak.

Amfiteatr Hip-Hop Festiwal

Trzeba przyznać, że tegoroczny Lubus Festiwal ma naprawdę świetny program. Przez dwa dni na fanów hip-hopu będzie czekać nie lada gratka, gdyż na scenie gorzowskiego amfiteatru wystąpią: Pro8l3m, Malik Montana, Shupak, Kaz Bawagane, Avi & Louis Villain, Cree, Zabson , Guzior, Parti, Kizo, Smolasty, Wac Toja, Jacuś, DJ Soina. To jak dotąd nasz największy festiwal.

Sun Festival

Skoro już mowa o hip-hopie, warto wspomnieć o Festiwalu Słońca w Kołobrzegu, największym tego typu wydarzeniu muzycznym w Polsce. W ofercie na rok 2022 znajdują się Sobel, O.S.T.R. , KęKę, Pezet, Smolasty, Sokół, Słoń, Taco Hemingway, Tede, Margaret, Borixon i nie tylko. Nie mogę się zdecydować, na który festiwal się wybrać, ponieważ daty są różne. Na pewno warto zwrócić uwagę na taką kompozycję nad morzem w środku sezonu.

Kortowiada

Olsztyńskie Juvenaria obchodzone są z wielkimi fanfarami. To jeden z największych festiwali studenckich w Polsce. Zaletą inną niż muzyka jest to, że bilety okresowe są bardzo tanie. Skład na rok 2022 przedstawia się następująco: 2 czerwca: Baranovsky, Happy Sado, Kvyat Jabrony, Widka Grubasa, O.S.T.R., 3 czerwca: Kashka Sochakka, Enej, Kaya, Sokol, Krzysztof Zalewski, 4 czerwca: Timek , Vito Bambino, PRO8L3M, Mary Spolski, Guzior. Kolejną kwestią jest niesamowita przestrzeń, w której rozgrywa się Cortoviada. Wyjątkowe miasto akademickie, przestrzeń Kortuvi obejmuje dwa jeziora, plaże i parki. Wszystko to oznacza, że możesz chcieć wziąć udział w takich wspaniałych festiwalach studenckich, nawet po zakończeniu kariery uniwersyteckiej.

Green Festival

Mówiąc o Olsztynie nie można pominąć Zielonego Festiwalu nad Jeziorem Ukiel. Music & Eco Festival 2022 potrwa trzy dni, od 12 do 14 sierpnia. Uczestnicy, którzy zgłosili swój udział, to Vito Bambino, Ania Karwan, Daria Zavyawów, Kashka Sociakka, Fis Emade Twojło, Artur Rozek, Murz, Baranowski, Natalia Schroeder, Zaria i Kasia Lins., w tym Marcin Maciejczak.

Festiwal w Jarocinie

To święto ma swoją tradycję. Chęć uczestnictwa jest zwykle przekazywana z pokolenia na pokolenie. Muzycznie Yarosin 2022 będzie poświęcony upamiętnieniu. 35-lecie zespołu Pijama Porno, IRA, Włociaty, 30-lecie na Scenie Iluzji, 35-lecie powstania takich zespołów jak Cult, Merry Spolski, Ralph Kaminski, Sztyczny Pal Asia, Czesław Špieła i wielu innych. Rockowe brzmienia znanych artystów. Jeśli nigdy nie byliście na legendarnym boisku Maratonska, przekonajcie się sami, czy taki festiwal istnieje.

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Maciek. Specjalista od spraw związanych ze sztuką, nauką i kulturą. Również jestem do pomocy przy stworzeniu eventów i pomagam innym znaleść pasję ich życia. Zachęcam do przeczytania artykułów na stronie wilq.pl, na pewno będą one ciekawe dla Państwa.