wilq.pl

Blog tematyczny o hobby, kulturze, sztuce

Hobby

Lista pomysłów dla nowej pasji. Top 12 ciekawych hobby

Lista pomysłów dla nowej pasji. Top 12 ciekawych hobby

Poczuj poczucie satysfakcji i relaksu. Lepsze szczęście i wyższa samoocena. Czas spędzony na byciu kreatywnym. Wszystko to daje nam hobby. A co jeśli nie masz, a chcesz mieć? Jak znaleźć hobby? Co powinniśmy robić w wolnym czasie? Jak znaleźć zajęcie relaksujące? Jaką pasję mogę mieć? W codziennym zabieganiu i natłoku pracy zapominamy, że nasze ciało i mózg potrzebują odpoczynku. Łatwo dać się ponieść emocjom. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jednak  trudno jest im znaleźć coś, co całkowicie je pochłonie i da poczucie spełnienia i satysfakcji.

JAKIE MOŻNA MIEĆ HOBBY?

Oto spis ciekawych hobby i garść inspiracji na ciekawe pasje:

1  ROWER

Hobby nie musi być drogie. Niektóre dyscypliny i zajęcia rekreacyjne można uprawiać całkowicie bezpłatnie i bez harmonogramu. Do udanej wycieczki wystarczy dobra pogoda i rower. Warto śledzić mapę tras rowerowych w pobliżu domu, aby połączyć radość z jazdy na rowerze z odkrywaniem zupełnie nowych miejsc. Jazda na rowerze pomaga zachować zdrowie, ale jest też świetną zabawą. Jeśli nie lubisz samotnej jazdy na rowerze, warto zaprosić znajomego na przejażdżkę rowerową lub dołączyć do lokalnej grupy rowerowej na Facebooku. Jeśli nie przemawia do Ciebie zwykła jazda na rowerze, spróbuj czegoś bardziej ekstremalnego. Popularny ostatnio singletrack (obecnie dostępny w całej Polsce). Trasy dla rowerów górskich wymagają większej sprawności fizycznej i większej odwagi, ale zapewniają świetną zabawę i mnóstwo wrażeń.

2  BLOGOWANIE

Czy myślałeś kiedyś o zostaniu blogerem? To naprawdę ciekawe hobby! Wiele kobiet uwielbia pisać, ale ich ścieżki kariery są zupełnie inne. Ale nigdy nie jest za późno, aby pokazać światu swój talent bez wychodzenia z domu. Utworzenie bloga zajmuje tylko kilka minut. Możesz wybrać dowolny temat. Odwiedzaj lokalne rejestry i puby, aby wyrazić swoją opinię, twórz filmy z poradami dotyczącymi makijażu za pomocą telefonu i dziel się pomysłami na stylizacje modowe. Wielu blogerom z biegiem czasu udało się zamienić swoją pasję w dochodowy biznes, jednak nie warto od początku stawiać sobie takiego celu. Jeśli pasjonujesz się blogowaniem, nie powinieneś martwić się o niski zasięg lub czytelnictwo, a przede wszystkim powinno to sprawiać przyjemność.

3  JOGA

Popularna metoda relaksacyjna zwiększająca elastyczność mięśni i zwiększająca świadomość własnego ciała. Niektórzy ludzie kojarzą jogę z konkretną filozofią lub stylem życia, inni postrzegają ją po prostu jako formę zajęć fitness lub pracy z ciałem. Warto regularnie ćwiczyć jogę. Wtedy oprócz przyjemności uczestniczenia w spotkaniach zobaczysz także realny efekt budowy mięśni i utraty kilku kilogramów wagi. Joga obejmuje także techniki oddechowe i muzykę relaksacyjną, które pozwalają na głęboki relaks.

4  KULINARIA

Jeśli zapytasz kobietę, jakie ma hobby, jedną z najczęstszych odpowiedzi będzie z pewnością gotowanie. Kuchnia to idealne miejsce do wyrażania swojej kreatywności. Skorzystaj z kilku praktycznych wskazówek i puść wodze fantazji kulinarnej. Najlepszym sposobem na naukę gotowania jest robienie małych kroków, od prostych potraw do bardziej wyrafinowanych. Lekcje gotowania z doświadczonym szefem kuchni to świetny początek i inspiracja. Gotowanie pomaga także wzmacniać relacje z przyjaciółmi. Kto nie lubi dzielić się domowym posiłkiem z bliskimi i słyszeć słowa pochwały i uznania? A jeśli szukasz czegoś bardziej wyrafinowanego i oryginalnego, być może zechcesz wziąć udział w warsztatach winiarskich, podczas których poznasz sekrety tego pysznego trunku. Alternatywnie istnieje kurs baristy, dzięki któremu możesz zostać mistrzem parzenia kawy. Wyobraź sobie zdziwienie przyjaciela, gdy podarujesz mu własne wino lub podasz mu idealną latte z fantazyjnym wzorem.

5  WARSZTATY CERAMICZNE

Tym razem propozycja dla kobiet o artystycznej duszy, które pragną swój zmysł estetyczny zamienić w małe dzieła sztuki. Tworzenie modeli z gliny pozwala puścić wodze fantazji i rozwijać umiejętności rzemieślnicze. To także świetny sposób na relaks. Piękne prace można tworzyć na różne sposoby: wykorzystując papierowe wzory, za pomocą wałka, ręcznie lepiąc płatki z gliny lub na kole garncarskim, czy dekorując ciekawe formy gipsowe. Warsztaty garncarskie i malowanie naczyń ceramicznych tworzą prawdziwe cuda, które po wypaleniu w piecu garncarskim stają się później efektowną ozdobą wnętrz lub prezentem dla bliskich. Trudno      jest ocenić wartość rękodzieła, ponieważ ręcznie robione wazony, miski i ozdoby są zawsze całkowicie niepowtarzalne.

6  TANIEC

Trudno tańczyć bez uśmiechu, bo świetna muzyka i odpowiednie kroki zawsze wprawiają w dobry nastrój. Jeśli nie jesteś zbyt dobry w tańcu na parkiecie, dobrą opcją jest zapisanie się na kurs tańca. Tańce latynoamerykańskie takie jak baczata, salsa czy zmysłowy taniec brzucha pomagają rozwijać kobiecość i seksualność. Zajęcia taneczne to także świetny sposób na ocieplenie relacji lub nawiązanie nowych znajomości, których zwieńczeniem jest spektakularny występ taneczny, taki jak „Dirty Dancing”.

7  STOLARKA DLA KOBIET

Jakie hobby możesz wybrać, aby przeciwstawić się stereotypom dotyczącym płci? Czy uważasz, że stolarstwo to przeważnie męskie zajęcie, takie jak piłowanie, struganie, szlifowanie, piaskowanie itp. Nie może tak być. Każdy może nauczyć się obróbki drewna i przy pomocy odpowiednich narzędzi stworzyć stylowe drewniane tace i drewniane zabawki dla dzieci. Drewniane meble czynią wnętrze bardziej komfortowym. Naturalne materiały z wyraźnymi słojami drewna tworzą niepowtarzalną atmosferę w Twoim domu i dodają wizualnego ciepła. Lubisz nietypowe i efektowne stoły i krzesła? Często w sklepach ciężko jest znaleźć meble idealnie wpisujące się w naszą wizję. Zamiast szukać mebli swoich marzeń, zrób je sam. Masz dość proszenia męża lub chłopaka, aby w końcu zrobił ci półkę i powiesił ją nad łóżkiem? Wyobraź sobie, jaka będziesz dumna, gdy pokażesz znajomym półki, które wykonałaś własnoręcznie. Warsztaty stolarskie to wspaniałe i niezwykle emocjonujące hobby, ale przede wszystkim niesamowita zabawa.

8  MALARSTWO

Malarstwo to przede wszystkim sztuka obserwacji świata i dzielenia się wrażeniami z innymi. Czy masz ochotę wyrazić siebie w ten sposób? Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki i uwielbiasz podziwiać prace innych artystów, polecamy rozpocząć swoją twórczość od płótna od udziału w profesjonalnych zajęciach z malarstwa lub rysunku. W malarstwie istnieje wiele pojęć, takich jak kompozycja, struktura, rama, światłocień, tekstura i przestrzeń, a znajomość tych pojęć pomoże Ci łatwo przenieść swoją artystyczną wizję na płótno. Naucz się technik malarskich, aby ulepszyć swoje krajobrazy i portrety. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na zewnątrz, możesz kontynuować pracę ze swoją sztalugą. Ale warto też brać udział w różnorodnych kursach i wydarzeniach kulturalnych, aby zaczerpnąć nowych pomysłów i poznać ludzi, którzy już wkrótce mogą stać się inspiracją do kolejnych ciekawych projektów.

9 NAUKA GRY NA INSTRUMENCIE LUB ŚPIEWU

Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś nic wspólnego z edukacją muzyczną, to w wieku dorosłym trudno będzie Ci osiągnąć biegłość w grze na instrumentach na równi z uczestnikami konkursów czy zawodowymi muzykami. Podobnie jest ze śpiewaniem. Ale czy to oznacza, że nie możesz muzykować wśród przyjaciół na wspólnych ogniskach, urodzinach lub podczas świąt spędzanych z rodziną? Czy nie możesz pójść na karaoke i próbować swoich sił w amatorskich konkursach wokalnych? Muzyka to przede wszystkim radość. Pianino, skrzypce, saksofon,    gitara – nie odkładaj na później planów, które i tak zbyt długo leżały w szufladzie. 

10 OGRODNICTWO

Uprawa roślin daje świetne rezultaty. Kwitnące kwiaty robią ogromne wrażenie i wynagrodzą trud włożony w ich pielęgnację. Jakie hobby wiąże się z tym tematem? Ogrodnictwo to świat pełen kolorów i przestrzeni dla wyobraźni. Bazując na podstawowej wiedzy z zakresu ogrodnictwa, można tworzyć z roślin niesamowite kompozycje. Ogród pełen roślin przynosi radość i staje się oazą spokoju, którą rodzina i przyjaciele z chęcią będą odwiedzać. Chociaż kwiaty kwitną głównie wiosną i latem, ogrodnictwo to z pewnością zajęcie, którym można cieszyć się przez cały rok. Sadzenie, przesadzanie, podlewanie, nawożenie, pielenie – prace w ogrodzie nie mają końca, ale przynoszą ogromną radość. Ale ogrody to nie tylko kwiaty. Równie satysfakcjonująca może być uprawa warzyw i owoców. Szczególnie smakuje Ci sałatka przyrządzana ze świeżych owoców z własnego ogrodu lub poziomek prosto z winorośli. To zdecydowanie pasja, która łączy w sobie biznes i przyjemność. Właściciele posesji i ogrodów mogą teraz na szeroką skalę zadbać o swoje rośliny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby realizować swoją pasję przygotowując ciekawy projekt na swój balkon lub hodując efektowne kwiaty na parapecie.

11 SZYCIE LUB ROBIENIE NA DRUTACH

Jest to hobby kojarzone głównie z kobietami. Wbrew temu, co może się wydawać, nie musi to być Twój typowy, nudny i pozbawiony blasku styl. Kiedy myślisz o szyciu, możesz pomyśleć o tym, jak Twoja mama lub babcia szyje nocą skarpetki, ale zajęcia hobbystyczne są zupełnie inne. Na kursie szycia nie tylko nauczysz się obsługi maszyny do szycia i dokonywania przeróbek, ale co najważniejsze, poznasz także trudne techniki tworzenia wykrojów. Poznaj sztukę łączenia satynowych wstążek, zmysłowej koronki i błyszczących nitów. Kursy szycia oferowane są na różnych poziomach. Poświęć trochę czasu na zdobycie wiedzy i podstaw z naszych warsztatów i rozwijaj się jako projektant mody domowej. Robienie na drutach to także świetne hobby. Tworzenie własnych szalików, czapek, swetrów i nie tylko to świetna zabawa. Ale nie tylko skuteczność jest tutaj ważna. Wiele kobiet twierdzi, że robienie na drutach to sposób na relaks. Praktyka koncentracji. Zapisz się na kurs robienia na drutach i zobacz, czy podzielasz tę opinię.

12 SPORTY ZIMOWE

Ponieważ ma charakter sezonowy, świetnie nadaje się również na dodatkowe hobby. Nie oznacza to jednak, że nie będzie tu tłoczno przez cały rok. Bo żeby móc jeździć na nartach czy snowboardzie trzeba trenować i dbać o zdrowie przez cały rok. Zamiast narzekać na zimę, można ją pokochać. Miłośnicy sportów zimowych z niecierpliwością czekają na pierwsze opady śniegu i ruszają na stoki i trasy, gdy tylko pojawi się pierwszy śnieg. Tutaj sprawdza się również teoria, że ​​na naukę nigdy nie jest za późno. Wystarczy kilka lekcji z nauczycielem, aby opanować podstawowe umiejętności, a następnie samodzielnie je rozwijać. Dotyczy to zarówno narciarstwa zjazdowego (idealnego dla szybkich narciarzy), jak i narciarstwa biegowego (dla sportowców turystycznych, ćwiczących i fitness). Każdy znajdzie coś dla siebie.

POMYSŁ NA HOBBY LUB CIEKAWE PASJE… I CO DALEJ?

Kiedy już wiesz, co chcesz robić i jakie hobby jest dla Ciebie najlepsze, nic nie stanie Ci na drodze. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste. Brak regularności, brak motywacji, wewnętrzne lenistwo, rozczarowanie brakiem natychmiastowej satysfakcji… to pułapki, które na Ciebie czekają. Jeśli jednak naprawdę pokochasz swoją nową pasję, na pewno uda Ci się pokonać wszystkie trudności.

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Maciek. Specjalista od spraw związanych ze sztuką, nauką i kulturą. Również jestem do pomocy przy stworzeniu eventów i pomagam innym znaleść pasję ich życia. Zachęcam do przeczytania artykułów na stronie wilq.pl, na pewno będą one ciekawe dla Państwa.