wilq.pl

Blog tematyczny o hobby, kulturze, sztuce

Nauka

Które przedmioty warto uczyć w szkole?

Które przedmioty warto uczyć w szkole?

Nie możesz przewidzieć, co stanie się za 10, 20, 30 lat… ale jednej rzeczy nie wątpię. Wynalazki i nowe technologie to nasza przyszłość, a co za tym idzie przyszłość rynku pracy. Potrzebujemy ekspertów (w Polsce, Europie i na świecie) do projektowania innowacyjnych rozwiązań. A jednocześnie będą zarabiać bardzo dobre dochody!

5 przedmiotów, które powinno się wprowadzić do polskiej szkoły

Czasy mogą się zmienić, ale system edukacji pozostaje ten sam. W rezultacie wyrządzamy naszym dzieciom krzywdę, jeśli nie zapewnimy im rzetelnej edukacji na temat najważniejszych zagadnień współczesnego świata. Te kilka przedmiotów jest nie tylko potrzebnych dzieciom, ale wysoce pożądanych i pożądanych. Dzięki nim nie tylko poznają świat dorosłych, ale także uczą się rozmawiać z dorosłymi na ważne i trudne tematy, o których warto rozmawiać.

Logika

Czasy mogą się zmienić, ale system edukacji pozostaje ten sam. W rezultacie wyrządzamy naszym dzieciom krzywdę, jeśli nie zapewnimy im rzetelnej edukacji na temat najważniejszych zagadnień współczesnego świata. Te kilka przedmiotów jest nie tylko potrzebnych dzieciom, ale wysoce pożądanych i pożądanych. Dzięki nim nie tylko poznają świat dorosłych, ale także uczą się rozmawiać z dorosłymi na ważne i trudne tematy, o których warto rozmawiać.

Etyka

Religia nigdy nie zastąpi etyki dziecka. Głównie dlatego, że nie ma to nic wspólnego z etyką dzieci. Wychowanie religijne w szkołach nie polega na nauczaniu dobrych uczynków, ale na wyjaśnianiu nauk i historii danej sekty. Etyka to coś, co bardzo ewoluuje w przypadku dzieci, szczególnie w czasach, gdy rodzice nie mają tyle czasu na nauczanie swoich dzieci, jak kiedyś. Dzięki temu tematowi dzieci mogły samodzielnie odkrywać zasady moralne i odczucia dotyczące postępowania innych, przeciwdziałać konfliktom lub po prostu czynić dobro i unikać zła.

Nauka o środowisku

To już nie jest teoria spiskowa ani żart, nasza planeta jest pełna ludzi. Dlatego tak ważna jest edukacja dzieci od najmłodszych lat, w jaki sposób mogą pomóc planecie. Szkoły prowadzą programy, które uczą dzieci podstaw recyklingu i tego, dlaczego nie powinny wyrzucać śmieci, ale rzadko są one egzekwowane w sposób niezawodny i dzieci zwykle się tym nie przejmują. Ciągłe uczenie się i dbanie o środowisko jest korzystne dla społeczeństwa jako całości. Dobrym pomysłem może być również organizowanie okazjonalnych warsztatów z ekspertami, którzy wiedzą, jak wyjaśnić dzieciom te tematy.

Nauka o mediach społecznościowych

Internet to nasza przyszłość. Nawet jeśli myślisz, że już wiesz, jak to działa i jak z niego korzystać, możesz paść ofiarą oszustw i fałszywych stron internetowych, niezależnie od tego, gdzie jesteś. Nasze dzieci są szczególnie podatne na ten wpływ w mediach społecznościowych. Lekcje bezpieczeństwa w Internecie były kiedyś częścią programu nauczania, ale obecnie są raczej pomijane, ponieważ nauczyciele zakładają, że dzieci już wszystko wiedzą. A statystyki mówią same za siebie. dzieci stało się ofiarami internetowych przestępców, którzy nie boją się ich wykorzystać.

Nauka oszczędzania

Szkoły podstawowe wprowadziły różne systemy wpłacania niewielkich kwot na konta oszczędnościowe. To nie uczy dziecka praktycznie niczego innego, jak tylko regularne przynoszenie gotówki do szkoły. Oszczędności to temat znacznie szerszy i ciekawszy niż konta oszczędnościowe, a dzieci, które od najmłodszych lat uczą się wartości pieniądza i tego, jak je pomnażać, rzadziej cierpią z powodu kompulsywnych wydatków lub złego planowania budżetu w wieku dorosłym mniej problemów.

Matematyka, fizyka, chemia – czy warto ich uczyć?

Zbyt szybko i zbyt często dzieci zaczynają wierzyć, że nie nadają się do nauki, nie radzą sobie z nauką lub nie są wystarczająco utalentowane. Jednak w większości przypadków przyczyną jest metoda nauczania. Wiele osób miło wspomina ekscytujące lekcje z nauczycielem, który potrafił znakomicie wytłumaczyć nawet najtrudniejsze tematy i zaciekawić wszystkich tematem. Jeśli jednak spotkasz kogoś, kto nie lubi matematyki ani fizyki jako takiej, zazwyczaj nie poświęca temu zbyt wiele czasu i robi to niechętnie. A w miarę narastania zaległości poziom trudności wzrasta i nauczenie się czegoś nowego wymaga coraz większego wysiłku. A czasem rzeczywiście nie jest to możliwe. Powstaje więc pytanie, które dzieci często zadają rodzicom: „Po co nam to?

Jak pielęgnować dziecięce zainteresowania?

Dlatego jeśli Twoje dziecko zadaje zbyt wiele pytań i nie jest w stanie na wszystkie odpowiedzieć, warto poprosić o pomoc. Na szczęście dzieci mają coraz więcej możliwości uczenia się przedmiotów ścisłych poprzez angażujące zajęcia i zabawę. Ogród Przygód oferuje szereg eksperymentów fizycznych obejmujących dźwięk, kolor i dynamikę. Centrum Nauki – Tego typu miejsca pojawiają się coraz częściej w ośrodkach metropolitalnych. Uniwersytet Dziecięcy – W University City uczelnia organizuje specjalne kursy dla dzieci i młodzieży, a badacze, którzy na co dzień współpracują ze studentami, przekazują swoją wiedzę najmłodszym. Festiwal Nauki to cykl wydarzeń, pokazów i pokazów popularnonaukowych. Celem dodatkowych kursów jest wspieranie dalszego rozwijania zainteresowań dzieci naukami ścisłymi.

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Maciek. Specjalista od spraw związanych ze sztuką, nauką i kulturą. Również jestem do pomocy przy stworzeniu eventów i pomagam innym znaleść pasję ich życia. Zachęcam do przeczytania artykułów na stronie wilq.pl, na pewno będą one ciekawe dla Państwa.