wilq.pl

Blog tematyczny o hobby, kulturze, sztuce

Nauka

Jak przygotować się do egzaminu?

Jak przygotować się do egzaminu?

Każdy chyba zastanawia się nad tym, jak najlepiej przygotować się do egzaminu. Jakie jest najlepsze przygotowanie do egzaminu? Czy warto robić przykładowe zadania, arkusze i próbne testy? Jak pracować, żeby wykorzystać maksymalnie czas, który pozostał do terminu egzaminu? Oto 10 zasad na to, jak przygotować się do egzaminu, które zadziałają u wszystkich:

Pracuj systematycznie

Naprawdę warto zacząć już dziś. Potrzebujesz systematycznej i regularnej pracy, szczególnie jeśli masz luki i potrzebujesz czasu na ich uzupełnienie. Trzymanie się na właściwej drodze da Ci poczucie bezpieczeństwa i kontrolę nad swoimi postępami.

Rozwiązuj dużo zadań

Przykładowe pytania, arkusze ćwiczeń i przykładowe testy egzaminacyjne to niezbędne zasoby wzmacniające Twoje umiejętności. Na rynku jest ich mnóstwo, zarówno w księgarniach, jak i w Internecie. I czy zasada jest ta sama, czy jest to egzamin z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, biologii, chemii, historii, geografii czy fizyki? Im więcej tym lepiej.

Zaczynaj od zadań, które są najłatwiejsze

Podczas egzaminu zaczynaj od nawet najprostszych zadań. To da ci natychmiastowe poczucie spełnienia i spokoju. Następnie możesz przejść do trudniejszych zadań. Ważne jest tutaj odpowiednie przygotowanie do egzaminu.

Korzystaj z pomocy w przygotowaniu

Rozejrzeć się. Sprawdź, co możesz kupić w księgarniach i internecie. Zapisz się do szkolnego klubu, który daje możliwość pracy nad innym materiałem.

Nastaw się pozytywnie

Prawdopodobnie nie musisz tego powtarzać dwa razy. Nawet jeśli czujesz się zestresowany, łatwiej to powiedzieć, niż zrobić. Pamiętaj, że nie jesteś sam w tej sytuacji. Każdy odczuwa niepokój i stres przed egzaminem. Oczywiście im szybciej zaczniesz przygotowywać się do egzaminu, tym spokojniejszy będziesz podczas egzaminu.

Daj sobie czas i zacznij przygotowania jak najwcześniej

Im szybciej tym lepiej. Rozpoczynasz naukę samodzielnie, w grupie w szkole, z kolegami z klasy lub uczestniczysz w kursie przygotowującym do sprawdzianu? Wszystkie te rozwiązania są dobre.

10 porad, jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty

1. Testy z lat poprzednich

2. Przygotuj plan działania 

3. Pracuj działami

4. Podręczniki i ćwiczenia

5. Internet

6. Rób krótkie notatki

7. Mapy myśli

8. Spisz wzory, nazwiska pisarzy

9. Od ogółu do szczegółu

10. Korzystaj z pomocy innych

Jeśli jednak masz zbyt duże zaległości lub nikt nie jest w stanie Ci pomóc z danym materiałem, zawsze możesz skorzystać z usług korepetytora. Zapytaj znajomych, czy otrzymali taką pomoc i polecili Ci kogoś. Znajdź korepetytora online – e-korepetycje.net, największy w Polsce portal z korepetycjami. Wpisz temat, dodaj miasto lub opcje nauczania online i, jeśli chcesz, ustaw przedział cenowy. Przejrzyj oferty i napisz lub zadzwoń do tych, które Cię interesują. Wielu korepetytorów oferuje przygotowanie do matury ósmoklasisty i matury. Masz już doświadczenie i wiesz, jak szybko i skutecznie identyfikować i uzupełniać luki w wiedzy.

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Maciek. Specjalista od spraw związanych ze sztuką, nauką i kulturą. Również jestem do pomocy przy stworzeniu eventów i pomagam innym znaleść pasję ich życia. Zachęcam do przeczytania artykułów na stronie wilq.pl, na pewno będą one ciekawe dla Państwa.